Národní zemědělské muzeum - Praha

Zemědělské muzeumExkurze - 2. ročníky

Žáci druhých ročníků se vypravili na svou další „studijní“ výpravu. Tentokrát do Národního zemědělského muzea, které vypráví příběh našeho zemědělství od pradávných dob až do současnosti.

Expozice „ Jede traktor, Rybářství, Les a myslivost, Potravinářství a gastronomie“ nenabízely pouhé obrázky a ukázky exponátů, ale poskytly mnoho interaktivních prvků. Trenažery, stavebnice, puzzle, videohry… si žáci aktivně a hravě - zábavnou formou vyzkoušeli. Stali se tak spoluobjeviteli a badateli zákonitostí, které fungují mezi zemí a talířem. Pozoruhodný byl také výstup na střechu letenské budovy. Nabídl nevšední pohled na celou Prahu – historickou i moderní.

Ze slohových prací vyplývá, že se dětem výlet líbil a budou se do muzea rády vracet i se svými rodiči.

Děkujeme paní učitelce Mgr. Evě Zajícové a Vzdělávacímu programu paměťových institucí za skvělou akci a její plné finanční hrazení.

Vytvořeno: 1. 12. 2018
Poslední aktualizace: 1. 12. 2018 13:15