Národní zemědělské muzeum

exkurze Praha

III.C, IV. B

6. 12. 2018

společně         co nám země dává

Tato exkurze byla časově dobře naplánovaná, protože jsme si mohli vybrat témata přímo související s probíraným učivem přírodovědy. Takže jsme zamířili nejdříve do sekce zaměřené na les a ochranu lesa, poté do oblasti týkající se vody a vodních živočichů.

chvilka klidu                       to jsou věci

Následoval komentovaný výklad ke gastronomii od pravěku až po současnost, čímž jsme si zopakovali i úseky vlastivědy týkající se dějin stravování. Žáci si též ve skupinkách vyplnili pracovní list, který byl zajímavě vytvořený.

Také jsme neopomenuli vylézt až na střechu muzea a z výšky zhlédnout část Prahy.

my 1    my 2    my 3

Jelikož si děti mohly ledacos vyzkoušet, osahat, proklikat, vracet se k exponátům a sdílet své zážitky, odcházeli všichni spokojeni a obohaceni. Muzeum je skvěle přizpůsobeno nárokům mladé generace.

18. 12. 2018

Mgr. Šárka Rosenbergerová