Projekt  Bojovníci

Kdo je hrdina?

Uvažovali jste někdy, jak byste odpověděli vy?

Hodně z nás ve škole na tuto otázku loni odpovídalo kameramanovi Martinu Peterovi( loňská 9.A), zvukaři Viktoru Eyermanovi ( letošní 9.B), Silvě Svobodové ( loni 9.A), Davidu Gloserovi (loni 9.A), Lukáši Literovi ( loni 9.B), Evě Zajícové (loni i letos vedoucí projektu Děti točí hrdiny).

A odpovědi byly nejrůznější.Občas to byli herci, zpěváci, kreslené figurky, politici (hlavně z historie).Měla jsem radost, že se mezi „oceněnými“ objevili i rodiče či prarodiče. Hodně zajímavé bylo i vědět, proč máte zrovna tu kterou bytost za hrdinu..

Některé vaše odpovědi společně s vyprávěním pamětnice Evy Zedníkové o jejím tatínkovi plk. Emilu Strankmullerovi byly použity do filmu, který jsme jako soutěžní film poslali do České televize. Náš film byl vybrán a  27.9.2010 odvysílán.

V celostátním vyhodnocení projektu Děti točí hrdiny jsme obdrželi z rukou ministra školství čestné uznání.

Děkujeme všem, kteří přispěli.

pracovní verze našeho filmu   http://www.stream.cz/video/486361-bojovnici