Lyžařský výcvikový kurz 2019

Lyžařský výcvikový kurz

Rokytnice nad Jizerou - Studenov

14. - 19. 1. 2019

Žáci 7. ročníku absolvovali ve druhé polovině ledna lyžařský výcvikový kurz v Rokytnici nad Jizerou. Stejně jako v loňském roce jsme se ubytovali v juniorhotelu Roxana. Kurzu se zúčastnilo 48 žáků ze VII. A, VII. B a VII. C.

Vedoucí kurzu pan učitel Pavel Kupr, instruktoři Jan Hranička, Kamila Válová, Petr Švanda a MUDr. Jan Ohem přivítali žáky sedmých ročníků u autobusu. Naložili jsme zavazadla a lyže, spočítali děti, rozloučili se a vyrazili směr Rokytnice nad Jizerou. Po příjezdu jsme se ubytovali a seznámili s ubytovacím zařízením. Ubytování a stravu jsme mohli jen chválit. Druhý den ráno jsme zahájili výcvik na sjezdovkách. Pokročilí lyžaři zdokonalovali osvojené a začátečníci se seznamovali s lyžemi a trénovali základy lyžování.

Středeční den jsme naplánovali částečný odpočinek od sjezdových lyží a tak jsme vyrazili poznávat nejbližší okolí chaty a navštívili město Rokytnice nad Jizerou.

V dalších dnech se žáci zdokonalovali v různých lyžařských technikách, a tak poslední den na svahu už všichni jezdili tak, že téměř nebyly znát rozdíly mezi zkušenými lyžaři a lyžaři začátečníky. Odměnou a splněnou výzvou pro některé začátečníky bylo sjetí červené sjezdovky závěrečný den kurzu. Sněhové podmínky letos byly ideální. Využili jsme možnosti výrazně proměnlivého počasí, a tak si žáci mohli vyzkoušet jízdu na prachovém, mokrém i zmrzlém sněhu, jezdili jsme za jasného počasí, mlze, sněžení i dešti.

Necelý týden pobytu na horách utekl jako voda, a tak jsme se 19. ledna rozloučili, zamávali sjezdovkám a vyrazili domů.

Pavel Kupr,

Kamila Válová,