Projekt Tanzánie

Projekt TanzánieVe výuce zeměpisu se často věnujeme projektovému vyučování. Jedním z různých typů projektů, které v zeměpisu se žáky zpracováváme, je beseda s cestovatelem, který žákům zprostředkuje svoje osobní postřehy z určité země.

Ve výuce zeměpisu se často věnujeme projektovému vyučování. Jedním z různých typů projektů, které v zeměpisu se žáky zpracováváme, je beseda s cestovatelem, který žákům zprostředkuje svoje osobní postřehy z určité země. K tomu si žáci připraví podle vlastního výběr jakékoli zeměpisné informace o této zemi. V předchozích letech jsme již besedovali o Chile, Kanárských ostrovech, Islandu a nyní o Tanzánii. Letos se ještě uskuteční projekt o Nepálu.

Projekt Tanzánie se konal ve všech třídách 6. ročníků v úterý 13. listopadu, vždy v každé třídě zvlášť. Žáci si velmi dobře vyhledali informace o Tanzánii, a tak besedy, které vedla Bc. Klára Sojková proběhly velmi interaktivně. Seznámili se s bojovným kmenem Masajů, jejich životními zvyklostmi. Nejvíce žáky zaujala část věnovaná safari v loveckém parku Selous. Na závěr každé besedy měli žáci možnost klást cestovatelce svoje dotazy. Podle reakcí žáků se celý tento projekt velmi líbil.

Jan Hranička

Vytvořeno: 15. 11. 2018