Projekt Vánoce v Evropě

V pátek 21. prosince jsme pracovali na vánočním zeměpisném projektu Vánoce v Evropě.

V pátek 21. prosince jsme pracovali na vánočním zeměpisném projektu Vánoce v Evropě.Žáci VIII. C se rozdělili do skupin, vybrali si libovolný evropský stát a připravili si podle zadaného schématu podklady pro práci na projektu. Ve škole každá skupina na čtvrtku formátu A3 potom zpracovala projekt o Vánocích a s nimi spojených tradicích a oslavách ve vybrané zemi. Žáci byli z domova na projekt dobře připraveni a tak jim práce šla pěkně od ruky. Na projektech jsme s přestávkami pracovali první tři vyučovací hodiny a potom došlo na jejich prezentaci. Dozvěděli jsme se tak, jak se slaví Vánoce v Itálii, na Slovensku, v Německu, Velké Británii, Švýcarsku a Norsku. Všechny projekty byly zajímavě zpracované a těžko by se vybral nejlepší. Proto byli za práci na projektech všichni ohodnoceni jedničkou a práce jsme vystavili na chodbě školy ve 2. patře. Jako předvánoční akce to dopadlo opravdu na výbornou.

Jan Hranička

Vytvořeno: 28. 12. 2018