Metodický a didaktický kurz německého jazyka

Actilingua Academy VídeńČtrnáctidenní kurz učitelů německého jazyka věnovaný metodice a didaktice výuky němčiny jako druhého cizího jazyka se uskutečnil v červenci ve Vídni.

Erasmus+

Dvoutýdenní kurz pro vyučující německého jazyka začal ve Vídni v budově jazykové školy ActiLingua Academy 3. července 2017.  Naše osmičlenná skupina byla složena z učitelů z Finska, Polska a České republiky.

Cílem kurzu bylo osvěžení jazykových znalostí a schopností, seznámení s různými didaktickými postupy výuky pomocí nových vyučovacích materiálů a obohacení poznatků o Rakousku i Vídni
z hlediska kulturního, historického a geografického.

V průběhu kurzu jsme se procvičili v jazykových schopnostech,  získali metodické materiály pro výuku německého jazyka, které obohatí vyučování a motivují žáky. Osvojili jsme si postup při přípravě jednoduchého videa a jeho prezentace před ostatními. Pracovali jsme ve dvojicích, skupinách i v mezinárodním týmu.

ActiLingua Academy připravila pro účastníky i bohatý kulturní program - například komentované procházky s průvodci po Vídni, půldenní výlet do kláštera Klosterneuburg nebo ochutnávku rakouských specialit.

Kurz byl pro mne velmi obohacující. Věřím, že nové metody a postupy práce využiji při výuce německého jazyka na naší škole.

Mgr. Ludmila Podlešáková

Vytvořeno: 3. 10. 2017