Pootevřené dveře do IV.A

Pootevřené dveře do IV.A 1Zaujal vás nadpis? Dobrá, uspokojíme vaši zvědavost a necháme vás nahlédnout do naší třídy.

Září-první pohledy, úsměvy ve třídě patřily nám vzájemně. V průběhu prázdnin jsme posílali pozdravy do školy. Teď jsme si mohli ověřit, že ten náš skutečně došel a pokochat se zážitky ostatních spolužáků, ještě před tím, než si o nich budeme vyprávět. Dále naše oči zachytily již tradiční vzkaz na tabuli, který byl letos kombinovaný i se šifrovanými obrázky.

Během prvního týdne jsme si stihli vše převyprávět, seznámit se s novými spolužáky a pomalu jsme se začali dostávat do plného školního nasazení, které už dobře známe. Vyjmenovaná slova, slovní druhy, násobilka, úsečka, slušné chování…

Hodně jsme pracovali ve skupinách nebo ve dvojicích, společně jsme se snažili co nejlépe splnit zadané úkoly. Někdy to bylo docela těžké, neboť přes prázdniny jsme občas něco zapomněli. Ale proto přece chodíme do školy, abychom si to zase oživili a naučili se něco nového.

Některé hodiny jsme měli ozvláštněné. Například pozorování půdy pomocí lup a mikroskopů. Při němž jsme si procvičovali naše vědomosti ze živé a neživé přírody.

Někteří naši spolužáci se zapojili do odpolední akce Společné pečecké čtení pro děti a rodiče, o které už jste možná četli.

V závěru měsíce bylo několikrát naplánováno cvičení v přírodě, ale vždy se z důvodu špatného počasí muselo posunout. Tak doufáme, že v říjnu už to klapne.

Vaši čtvrťáci s paní učitelkou Alenou Pechovou

Další fotografie najdete v naší galerii

Vytvořeno: 3. 10. 2019
Poslední aktualizace: 3. 10. 2019 13:34