Projekt Já laskavec IV.A

Projekt Já laskavec IV.A 1Dne 7.11. jsme navštívili v průběhu 1. a 2. vyučovací hodiny místní mateřskou školku.

Vytvořili jsme 8 stanovišť. Každé mělo za úkol seznámit mladší děti s vybranou knihou. K tomuto poznávání jsme používali různé druhy her a aktivit. Součásti bylo i čtení úryvku.

Předškolní děti si v malých skupinách procházely jednotlivá stanoviště.

Byli jsme překvapeni kreativitou, spoluprací, vtipnými i bystrými odpověďmi některých dětí. Bavilo nás vyzkoušet si roli učitelů. Také jsme poznali, jaké to je, když nás někdo neposlouchá a my mu musíme znovu opakovat zadání.

Cílem projektu bylo vzájemné propojení i spolupráce různých věkových skupin, zkouška čtenářské gramotnosti, schopnost vysvětlit a pomoci s porozuměním zadání i textu.

Z naší pozice pozorovatele můžeme potvrdit vše zmiňované a obě věkové skupiny si Laskavce užily.

Alena Pechová a Jiřina Doušová

Vytvořeno: 7. 11. 2019