Za Praotcem Čechem na horu Říp

Hora ŘípIV. A - výzva žákovského parlamentu splněna

Staré pověsti české nás v letošním roce velmi zaujaly. V hodinách Vlastivědy a Českého jazyka jsme je četli, poslouchali i v krátkých ukázkách shlédli naučný animovaný cyklus knihy Lucie Seifertové „Dějiny udatného českého národa“.

Proto jsme se společně rozhodli pro výstup na horu Říp. Zjistili jsme nadmořskou výšku a spočítali počet schodů, které musíme zdolat, abychom dosáhli vrcholu. Stoupali jsme postupně s heslem „Jeden za všechny a všichni za jednoho“. Namrzlé venkovní schody jsme z bezpečnostních důvodů nešlapali. A kdo má schody uvnitř domu? Zvládneme úkol? Odpověď na otázku jsme v průběhu týdne počítali v hodinách matematiky. Výšku hory (460,8 m) jsme zdolali třikrát. Našlapali jsme 4 212 schodů. Hurá.

Děkuji žákům třídy za skvělé výkony a splnění úkolu. Jsme dobrá parta.

Vytvořeno: 23. 1. 2021
Poslední aktualizace: 23. 1. 2021 10:17