Dopravní výchova - 3. část

test, praktická část

Dopravní výchova – 3. část

čekáme na vlak      ve vlaku

Datum konání:  17. 06. 2019

Místo konání: dopravní hřiště Kolín

Počet žáků: 23

V úvodu si žáci ve výukové učebně na dopravním hřišti v Kolíně zopakovali zejména důležitá pravidla pro cyklisty v silničním provozu, povinné vybavení kola, nejdůležitější značky a především přednosti jízdy na křižovatkách včetně kruhového objezdu.

co se dozvíme nového      sedí nám?

Po svačině si napsali test, tentokrát uspělo deset dětí. Poté se naučili správně nasazovat cyklistické přilby, vytvořili dvojice a přesunuli jsme se na praktickou část na dopravní hřiště, kde si čtvrťáci vyzkoušeli na zmenšeném modelu komunikace své řidičské dovednosti a zúročili nové poznatky. Pokud nějak překročili pravidla silničního provozu, museli po určitou dobu své kolo vézt a jít vedle něj pěšky.

odbočování vlevo   pohodička   prohřešky   už to umíme

V závěru jsme si společně vše zhodnotili, šest dětí dostalo fiktivní řidičský průkaz pro cyklisty.

kamarádská výpomoc kam pojedu? i holky to umí co to tam je?

Všechny tři části dopravní výchovy byly lektorkou skvěle připravené a zorganizované. Určitě splnily očekávání a žáci si z těchto lekcí odnesli nové poznatky a vyzkoušeli si, jak se mají chovat jako cyklisté na silnici.

Takhle jsme se cestou k vlaku na kolínském ostrvě odměnili:

námořníci    ještě se držím   hurá na steč

přátelství      rovnováha

V Pečkách 17. 06. 2019               Vypracovala: Šárka Rosenbergerová