Šikulové z V. B 6

8. a 9. týden online výuky

Zpravodaj - 8. a 9. týden online výuky

Tyto dva týdny jsme naplno rozjeli společnou online výuku, kde si především vysvětlujeme složitější výukové záležitosti a kontrolujeme doma vypracované úlohy.

tvoříme a přibýváme

jjablečné lívanečky - ňam   štěňátko - přírůstek do rodiny   nápad

8. květen - Den vítězství - reakce žáků

Před 75 lety byla osvobozena naše republika od německých okupantů. Osvobodila nás Rudá armáda. Tak nastala doba míru.

Zítra slavíme výročí osvobození od fašismu na konci 2. světové války. Je to 75 let, co skončila.

Dnešní den je osvobození před fašismem - kapitulace Německa.

Dobrý den. 8. května slavíme ukončení druhé světové války. Říkáme tomu Den osvobození.

Dobrý den. 8.května je Den osvobození - den vítězství. Ukončení druhé světové války.

umíme prostřít stůl

prostřený stůl 1  prostřený stůl 2  prostřený stůl 3prostřený stůl 4  prostřený stůl 5

počítače - reakce žáků 1

1.  Já doma počítač nemám. Mám sice jeden po babičce, ale ten nefunguje. Asi nemám co k tomu dodat, nemám funkční a tím pádem na něm nic nedělám.

2.  Ano, mám doma počítač.

Za normálních okolností počítač skoro nepoužívám, ale někdy jsem si na  něm zkoušel počítačové programy, které jsme probírali na PC kroužku.

Ale za této situace využívám počítač kvůli výuce několik hodin denně.

3. Doma máme počítač. Počítač před karanténou jsem vůbec nepoužívala. První dny s počítačem jsem se toho hodně naučila. Třeba otevírat email a vyhledávat různé věci. Než jsem začala využívat i počítač, tak jsem byla spíš na tabletě a hrála hry. V posledních dnech jsem používala nejvíc počítač, hlavně kvůli  vašim úkolům. Na počítači trávím asi celé dopoledne.

4.  Počítač doma máme.

Před karanténou jsem ho téměř nepoužíval, jen tablet a telefon k on-line hrám.

Dnes v době karantény ho využívám hlavně k on-line výuce. Trávím na něj přibližně 3 hodiny denně. Na začátku karantény nám mamka zřídila emailové adresy, naučila nás je používat, dávat přílohy, posílat obrázky a celkově s nim pracovat. Dnes už si na něm hledám i jiné zajímavosti

5.  1. ano

2. k ukolum a zpravam

3. za normalnich okolnosti 30min az 1h.V karantene tak 4 az 5 h.

6.  Já na počítači denně strávím 2h a na mé konzoli ps4 strávím 2h. V době koronaviru jsem stejný čas na počítači i na PS4 jako před Covidem19. A s mojí zálibou (létáním s modelem) trávím cca 50 min.

7.  Nemáme počítač, ale máme notebook. Dříve mě maminka na notebook nepouštěla. Ale teď mě maminka na notebook pouští kvůli úkolům. Trávím v téhle době tak kolem 2hodin na notebooku. Pozitivní pro mě je, že jsem se naučil psát emejli.

8. Počítač jsem využíval na hry, ale přestal to zvládat. V této době ho využívám hlavně na úkoly.

mrakodrapy - prostorové vnímání

mrakodrapy 1   mrakodrapy 2  mrakodrapy 3  mrakodrapy 4  mrakodrapy 5

počítače - reakce žáků 2

9.  Počítač teď v době koronaviru hlavně na úkoly. Dříve jsem na něm moc nebyla, protože jsme ho měli jen u babičky. Trávím na počítači denně přibližně 3 hodiny.

10.  Běžně: Počítač běžně moc nepoužívám, vlastně vůbec.

V období Koronaviru: Používám ho mnohem víc, zejména na úkoly.

11.  Máte doma počítač? - Ano

K čemu jej využíváte?- Když něco nevím, tak si to tam vyhledám a nebo si někdy vymýšlím svoje prezentace.

Kolik času u počítače denně strávíte?- Podle toho co na počítači dělám nebo kolik mám času někdy hodinu až dvě.

doba koronaviru

K čemu jej využíváte?- V této době hlavně na úkoly do školy a nebo na hledání věcí na internetu.

Kolik času u počítače denně strávíte?- Teď u toho strávím třeba 1 až 3 hodiny.

12.  Máme doma počítač. Dívám se na něm na pohádky, hledám si na internetu informace k domácím úkolům, nebo to co mě zajímá, pracuji v programech, které se učíme na informatice. Na počítači normálně strávím denně cca hodinu. V době korona viru strávím na počítači více času cca tři až čtyři hodiny, protože na něm vypracovávám domácí úkoly.

13. ano, počítač využívám na úkoly,

pět hodin dělání úkolů.

odpoledne ke zjištění informace k úkolu, potom hlavně večer pouštím si DVD, YUtubu, nebo si pouštím písničky .V období koronaviru počítač používám každý den k plnění domácích úkolů, posílání eimalů,,a večer pro vlastnízábavu. Laura

učíme se, orientujeme se, vyhledáváme

věta a větné členy  pamětné dělení se zbytkem  souřadnice bodů 1  souřadnice bodů 2

AlfBook- zpětná vazba od žáků

Dobrý den paní učitelko v AlfBook se mi pracovalo moc dobře bylo to zábavné a bavilo mě to dozvěděla jsem se  i něco nového.

Alfbook se mi zdá hodně užitečná stránka. Má mnoho využití pro jakékoliv ročníky a jdou tam procvičovat věci, které teď v karanténě dělat nemůžeme.

Chyběl Karlovarský kraj.

Na Alfbooku se mi líbilo to, že většinu věcí jsem tam věděla.  Sice někdy jsem udělala chybu, ale hezké je, že to můžem udělat znovu. Všechny kraje byly zajímavé.

....chyběl Karlovarský kraj.

vaření nás chytlo

vaření 1    vaření 2

Všimli jste si? Téměř samí kluci...............