Ochrana člověka... v VIII. A

aneb krásný den u skautovny v Radimi

V den Ochrany člověka za běžných okolností a mimořádných událostí jsme se nejprve vzorově evakuovali. Slíbené kouřové efekty naštěstí nebyly tak výrazné, jako kdyby opravdu hořelo. Přesto když člověk domyslí, co by se mohlo stát, ocení každé preventivní opatření.

Naše třída se potom "ošetřila" v č. 45  a po nácviku obvazování jsme se procházkou odebrali do Radimi, kde nám laskaví skauti propůjčili bezplatně prostor před jejich skautovnou  hlavně ohniště (moc děkujeme skautům i  za tip Majdě z IX. C)

Cestou jsme se zásobili potravinami. Péťův dědeček pro nás do své radimské masny objednal obzvláště čerstvé výborné buřty, kterými zasponzoroval naši celou výpravu. Někteří žáci a žačky cestou doma sebrali maminkami připravené napichováky, otýpky dříví nebo přímo rozštípaná polena, která v papírových pytlích přinesli na ramenou urostlí ostří hoši, Miky a Ondra.

Pak už následovalo rozdělávání otevřeného ohně, nařezávání buřtů a jejich opékání a společné jídlo. Při tom jsme hráli různé společenské tmelící hry, zejména Mafii.

Nakonec jsme spokojeně konstatovali, že nikdo nebyl zraněn, ačkoli příležitostí k tomu bylo mnoho. Vše jsme poklidili, oheň uhasili.

Snad jsme se dnes něco naučili, prožili společné chvíle, jedny z posledních v tomto školním roce.

MP

Vytvořeno: 9. 10. 2019