Šikulové z V. B 8

12. a 13. týden online výuky

Zpravodaj 12. a 13. týden online výuky

voňavý červen plný květin a nápadů

květiny 1  květiny 2  pampeliška

žáček a učitel - reakce na video

Žák : chudý, poctivý, dobrosrdečný, obětavý

Učitel : přísný, uvědomil si svou chybu a omluvil se

Můj pocit : Měl jsem hrozný pocit, když chlapec byl trestán za to, že někomu pomáhá. Chyběla mezi učitelem a žákem komunikace a celé to mohlo probíhat jinak.

Učitel je na začátku videa přísný,  ale ke konci si uvědomil svou chybu a omluví se - je spravedlivý..... Žák je velmi poctivý, dobrosrdečny, smutný, obětavý. Moje pocity.....video bylo pro mě smutné, ale ke konci to bylo zase velmi dojemné.

učitel: přísný, důkladný, citlivý, vlídný, lidský

žák: plachý, mlčenlivý, obětavý, ochotný, poctivý

Ze začátku jsem měl špatný pocit, protože se učitel k tomu klukovi nechoval hezky, ale nakonec když se učitel dozvěděl proč ten kluk chodil pozdě měl jsem z toho mnohem lepší pocit.

Dobrý den,paní učitelko, vlastnosti jsou laskavost, obětavost a ochota. Učitel z příběhu byl nejdříve přísný a nespravedlivý, ale když  zjistil pravý důvod, přiznal svojí chybu.
Příběh na mě zapůsobil dojemně a poučně.

vlastnosti žáka: zodpovědný, skromný, ochotný pomoci, nevychloubal se, pracovitý

vlastnosti učitele: všímavý, uznal svou chybu

Video bylo velmi smutné. Učitel nevěděl, proč žák chodí pozdě do školy. Myslel si, že pozdě vstává. Pokaždé dostal výprask. Žák přitom pomáhal někomu na vozíčku. Učitel se to dozvěděl a žák výprask už nedostal.

Dále jsem se dívala na video žák vs. učitel. Chování učitele se mi nelíbilo, protože fyzicky trestal chlapce. Učiteli nebylo divné, že pozdní příchody jsou pravidelné. Pokud chtěl žáka jakkoli trestat, měl se nejprve zajímat o příčinu. Nakonec se ale zachoval bezvadně, když viděl, jak chlapec tlačí svou matku na vozíku a dává jí do zařízení, aby o ní bylo přes den postaráno. Gesto s pravítkem, které dal chlapci do ruky bylo opravdu silné a jasně ukazovalo, že velkou chybu udělal především učitel. Objetí celý příběh krásně ukončil, bylo to velice emotivní.

Vlastnosti žáka: Dobrosrdečný, šikovný, laskavý a spolehlivý.

Vlastnosti učitele: přísný ale i hodný.

Pocity mám z toho také že jsem si myslela na začátku že je žák chce na sebe upoutat pozornost, aby si ho někdo všiml ale potom tam byla scéna jak svého bráchu nebo někoho odváží na vozíčku. Bylo mi ho hrozně moc líto a ukáplo mi pár slziček..

český jazyk - procvičování

procvičování shoda přísudku s podmětem souvětí - spojky věta jednoduchá vzorce souvětí

také si musíme odpočinout

některé z nás čekaly přijímací zkoušky na víceleté gymnázium

odpočíváme 1   odpočíváme 2   odpočíváme 3

a pak znovu do práce - propojení matematiky a přírodovědy

zajímavosti o zvířatech - reakce žáků

Dobrý den, z úlohy mě zaujalo, že mládě klokana váži maximálně 1 gram a celé cvičení mi přišlo zajímavé.

Na cvičení z matematiky o zvířatech mě nejvíce zaujalo, že mládě klokana váží pouze 1g. Je to ale tím, že mládě dále dorůstá ve vaku klokanice.

Hodně mě zaujalo, že velbloud se dožívá 45let. Také, že hroch váží až 4tuny. Ale asi nejvíc mě  zaujalo, že delfín dokáže plout až 55km za hodinu.....takové malé osobní auto😁

Překvapilo mě, že medvěd lední se dožívá stejné délky života jako hroch, medvěd lední má stejnou hmotnost v dospělosti jako velbloud a že se klokan dožívá stejné délky živata jako tygr.

Překvapilo mě , že mládě medvěda ledního váží jen 600 g, ale dospělí váží 600 kg. Slon žije až 70 let a jeho mládě váží 100 kg.

Nejvíce mě zaujal hroch, který váží 4t a také mě překvapil slon africký, který se dožívá 70 let.

Zaujalo mě že mladě klokana má na začátku pouhý 1 gram. Také mě zaujalo že slon žije 70 let. Nebo že slon africký váží 7 tun.

zvířátka  písemné násobení převody jednotek délkypřevody jednotek času

vlastivěda

poznávání českých hradů

Na obrázcích je Karlštejn, Konopiště, Křivoklát.

Byl jsem na všech třech. Líbilo se mi všude, nejvíce na Karlštejně. Tam jsem byl několikrát.

Nejvzdálenější hrad od Peček je Křivoklát.

1 Karlštejn.  2 Konopiště.  3 Křivoklát   Ten je nejdál od Peček. Na Konopišti jsem byl.

První hrad:Karlštejn

Druhý hrad :Konopiště

Třetí hrad :Křivoklát

Byl jsem na Konopišti a nejvzdálenější hrad je Křivoklát.

1 -  Karlštejn

2 - Konopiště

3 -  Křivoklát

Ani jeden hrad jsem neviděla, ale o prázdninách se s tátou podíváme na Karlštejn.

Od Peček je nejvzdálenější Křivoklát.

poznáváme Evropu

Evropa - nížiny     vodstvo Evropy

najdeme v Evropě kraby?

určitě - tady jsou