Šikulové z V. B 9

14 - 15. týden online výuky

zpravodaj - 14. 15. týden online výuky

Tyto týdny byly zvláštní tím, že jsme navázali jako třída kontakt s Anežkou, která je momentálně na Novém Zélandu a moc hezky jsme si s ní popovídali na zoomu i při rozdávání vysvědčení.

kdo to je? online výuka dorazila až na Nový Zéland co nám to ta Anežka ukazuje? že by se i želva chtěla učit?

matematika

asociativní zákon převody jednotek času souřadnice bodů výpočet obsahu

český jazyk - mluvnice

koncovky přídavných jmen tvrdých stupňování přídavných jmen druhy zájmen vyjmenovaná slova shoda přísudku s podmětem

český jazyk

neuvěřitelný příběh dvou čápů - klíčová slova

čápi

čapí rodinka

mláďata

zranění

zachránce

byt v garáži

60 mláďat

pomoc od člověka

Název příběhu: Šťastní čápi

• čápi
  • zranění
  • 60 mláďat
  • cestování
  • lidská pomoc
  • garáž
  • zůstat doma
  • čapí rodina
  • NÁZEV: čapí pomoc

Klepetan, Malena, postřelené křídlo, čáp, zraněný pták, nemůže létat ,

Štěpán, před 26 lety

Příběh se může jmenovat  Velká čapí láska.

klíčová slova: Klepetan a Malena, Malena nemůže létat,16  let spolu, 14 000 km, Jižní Afrika, rodné hnízdo, 60 ptáčat, 10 kg ryb

Název příběhu: Čapí láska

Chorvatsko, postřelené, šťastná, každý rok vrací, 16 let, 14 000 km, jižní Afrika, 60 čápat, Štěpan VotiČ, před 26 lety,10 kg ryb.                        Název by byl láska a obětavost.

Název.....Čapí život

Klíčová slova......život, pomoc, lov, čápi láska, mláďata, starat se, zranění

Klíčová slova: čáp, zranění, člověk, létání, pomáhání, lovci, mláďata, vítáni.

Název: Člověk a čap

Název: Čapí láska

klíčová slova:  Klepetan, Malena, 16 let, 14 tisíc kilometrů, Jižní Afrika, rodné hnízdo, Štěpán Vokič, zraněné křídlo před 26 lety, 10 kg ryb denně, jaro - vítá svého Klepetana

lidské tělo ve rčeních a příslovích próza  přirovnání rčení a přísloví 1 rčení a přísloví 2

další výtvory

jahoda krab květiny ve váze kytka pro paní učitelku

vlastivěda

Evropa - podnebí Evropa na mapě Evropská unie hlavní města Evropy sousední státy ČR

tvořivá dílna - projekt KYBERŠIKANA

Kamil a Marek byly kamarádi, ale potom se rozhádali. Marek byl zlomyslný, tak si ho vyhledal na instagramu, kam dává Kamil svoje fotografie z různých zážitků. Markův koníček byl fotoshop a tak si Marek stáhl Kamilovu fotku z instagramu. Udělal z Kamila šaška a rozeslal to  všem kamarádům na internet pod názvem třídní šašek. Třetí den se to dozvěděl i Kamil od svého věrného kamaráda Petra. Kamil to začal řešit a také to nahlásil rodičům. Čtvrtý den se potkal Kamil s Markem a Marek se mu vysmál a Kamilovi to bylo hned jasný kdo ho zesměšnil. Tak šel domů a řekl to rodičům a vyrazili k Markovi. Kamil řekl co se stalo. Nakonec se to vyřešilo a Marek dostal zákaz na 3 týdny bez mobilu.

Z toho plyne ponaučení že se na internet nemá dávat svoje fotky a taky je zesměšňovat

Postavy: Petr, Tomáš, Nela, Hana, Lucie

Parta dětí chodí každou středu ven hned po škole. Baví se hlavně o tom, co se jim ve škole líbilo a co budou venku dělat. Jednou Tomáš vymyslel: ,,Vyrazíme dělat bunkr.´´Katka odpověděla:,, Jasně, tak jdeme.´´ Najednou přišla záhadná holka, která se představila:,, Ahoj jmenuju se Nela. Můžu se s váma kámošit?´´ Hanka na to:,, Jasně že můžeš.´´ A tak šli tvořit bunkr.

Druhý den šli ven zase ven. Ale Nela a Lucie se hodně pohádaly kvůli tomu, protože Lucie a Nela miluje Tomáše a tak se holky rozešly a vyrazily domů. O dva dny později se Nela omluvila, ale Lucie to nepřijmula, a tak šla domů. A Nela napsala Lucii na Facebook, že jestli se nebudou kamarádit, udělá jí ze života peklo. Lucie na to:,, No jasně, to je blbost.´´  Nela hackla Lucii počítač, kde má svůj deník a  poslala jí fotky z jejího deníku v počítači. Lucie se hned, jak to viděla, zhrozila, a tak se začala bát a řekla:,, Co chceš za to, abys to nikomu neřekla.´´ Nela: ,,Peníze, asi 2000!!!´´ Lucka: ,,OMG? Proč tolik? K čemu to sakra potřebuješ? Ale jo, pošlu ti to na účet!´´ A pak se to stupňovalo a Lucka už to nedávala a řekla:,, Já už ti na to kašlu, klidně to tajemství řekni mým rodičům!!!´´ Ale Nele plán nevyšel a rodiče to pochopili a teď jsou rádi, že už nemají tajnosti. A holky se nakonec dohodli a zase se kamarádili.

tvořivá dílna - ETICKÁ VÝCHOVA

etická výchova 1     etická výchova 2

25. června jsme se rozloučili na školní zahradě s prvním stupněm.

26. června jsme si rozdali vysvědčení

výuka zoom

výuka zoom 1    výuka zoom 2

Šárka Rosenbergerová