Beseda o Nepálu

Po předchozích besedách o Chile, Kanárských ostrovech, Islandu,Tanzánii a Indonésii se v úterý 14. 5. 2019 uskutečnily v hodinách zeměpisu 6. ročníku besedy s cestovatelkou PharmDr Marií Malou o její cestě do Nepálu.

Po předchozích besedách o Chile, Kanárských ostrovech, Islandu,Tanzánii a Indonésii se v úterý 14. 5. 2019 uskutečnily v hodinách zeměpisu 6. ročníku besedy s cestovatelkou PharmDr Marií Malou o její cestě do Nepálu. Žáci byli dobře připraveni, protože před besedou zpracovali projekt o Nepálu. Během besedy se dozvěděli o kulturních tradicích a odlišnostech, včetně hygienických návyků v Nepálu. Také žáci viděli a slyšeli , jak probíhal trek do oblasti Mt. Everestu, kde na horské turisty číhají různé nástrahy v podobě zavěšených mostů, jaků, vysoké nadmořské výšky, náhlých změn počasí a zimy. Odměnou je, ale krásná vysokohorská krajina a velmi přátelští a pohostiní lidé. Beseda se všem žákům líbila a už se těšíme na další.

Vytvořeno: 14. 5. 2019
Poslední aktualizace: 14. 5. 2019 19:38