Uzavírka ulice Brožova

Zákaz vjezduUzavření provozu pro vozidla

Možná jste si všimli (a někteří asi ne), že se v ulici Brožova objevila nová dopravní značka. Jedná se o dopravní značku B1, Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech). Tolik pro odborníky :-) Co to ale znamená pro běžné řidiče?

Ulice je uzavřena pro provoz vozidel a není tedy možné do ní vjíždět. Proč? Protože je to životu nebezpečné, a to především pro naše žáky, kteří odcházejí ze školy, školní družiny nebo školní jídelny. Ulice nemá prostor pro bezpečné otáčení vozidel, takže ta se pak točí na stávající ulici mezi dalšími zaparkovanými vozidly a mezi dětmi.... Raději nemyslet.

Víme, že je jednodušší dojet před vchod a ve vozidle počkat na své dítě, ale z bezpečnostních důvodů to opravdu není možné. Aby mohli rodiče vyzvedávat své děti, je vytvořeno stání K+R v ulici K.H.Borovského a bylo upraveno stání před školou na tř.Jana Švermy, kde byly vytvořeny průchody v zábradlí, které umožňují vstup na chodník.

Děkujeme za naše žáky.

Luboš Zajíc, ředitel školy