CO JE TO GEOCACHING ?

Trocha historie neuškodí.

V roce 2000 vytvořil Dave Ulmer v lese v americkém Oregonu skrýš.Její souřadnice a základní pravidla hledání zveřejnil na internetu.Dal tím základ celosvětové hře s názvem Geocaching. Ta dnes představuje více než  550 000 skrýší na celé  Zemi,hrát ji může kdokoliv,kdo má k dispozici GPS přijímač a přístup na internet.

A co hráče k této hře tak přitahuje?Je to prodírání se roštím?Šplhání do prudkých kopců?I to patří ke Geocachingu, ke hře,která vás zavede na úžasná místa mimo značené turistické trasy,ke hře,jenž vás donutí vyrazit ven v dešti a mlze,ačkoliv jste mohli  místo toho sedět v teple u televize.

Školní rok 2017 -2018

V letošním školním roce bude skupina hledačů pokladů spolupracovat se členy školního klubu,s kterými se budou vydávat na výpravy

Ukázky z našich aktivit

Zápisky z našich schůzek

První setkání kačerů/Tak si říkáme./ probíhá pravidelně každý rok ve družince. Vyprávíme si trochu o historii,zajímavostech a významu této hry,zvané Geocaching. Ukázujeme si zajímavé trakovatelné předměty a vysvětlujeme  způsob používání.

Vypravili jsme se na první průzkum.Co to znamená? Učíme se pohybovat v neznámem prostředí,ověřujeme si své schopnosti a učíme se pozorovat své okolí.

Tento den byl krásný,slunečný. Vzali jsme s sebou na výpravu své kamarády.Po cestě jsme poznávali okolí města,vyprávěli si trochu historie./pískovna,bažiny,tok řek,.../a ukázali si zaniklý Pečecký pramen minerální vody.

Na programu dnešního dne bylo splnit několik úkolů,poznat neznámé a najít skrýš. Tak a jdeme.Míříme do polí.Víte,kde naleznete v Pečkách klubovnu Mysliveckého spolku? My jsme ji nalezli.Rozhlédli jsme se i po okolí,ukázali si odvodňovací kanály. Vzpomínali na záplavy v Pečkách . Závěr našeho putování byl záhadný. U nápisu STROM TŘETÍHO TISÍCILETÍ jsme nalezli skrýš našeho pokladu. Den se nám vydařil.

Třetí putování nás dovedlo do místního lesoparku.Víte,že jej vysázely děti? Poznávali jsme sportovní aktivity našich kamarádů u běžecké dráhy.Vyprávěli o oddychovém areálu u chatiček a nakonec dorazili k hale. Srýš byla pozoruhodná. Zde ukázka malé nápovědy...Nevstupuj vrátky do zahrádky,najdi čtyři trubičky,buď na chvíli maličký...  Nalezli jsme.

poklad    sportoviště

Po podzimních prázdninách jsme chtěli vše dohnat. Čekaly nás další zajímavosti našeho města a okolí ,ale hlavně netradiční putování.Vyprávěli jsme si o historii  naší železnice /Praha - Kolín/,připomenuli si dva vodní mlýny postavené v Pečkách  a další pamětihodnosti. Výprava byla zakončena nálezem skrýší.

keš      skrýš

Další výprava měla za úkol ověřit si zdatnost kačerů a prověřit jejich pozorovací talent.

Během hledání skrýší jsme si vyprávěli o našich předcích - Jan Peček z Pečkova či o vzniku Peček Podblatných.Víte, kde stával hrad Kotkov?

keš keš keš

Počasí nám nepřálo.Tak jsme si nejdříve v klubovně připravili indície k hledání pokladu . Než jsme vyšli ven, přestalo na chvíli pršet. Spokojeně jsme hledali skrýše.

příprava travel

Sluníčko se usmívá,hřeje nás svými paprsky a my vyrážíme za poklady.Dnešním cílem byl nově vybudovaný park.

poklady poklady                                                                   poklady

.

Zápisky z našich výprav ve šk. roce 2014/2015

ilustrační foto

První výprava

Počasí nám nepřálo,bylo chladno.Vybrali jsme si proto tu nejbližší keš a pustili se do práce.Přečetli jsme si popis,doporučení i nápovědu.Vysvětlili si postup při pátrání a už nám nic nebránilo v hledání.Byli jsme úspěšní,nalezli.Prochladlí,ale šťastní se vraceli do kluboven.Co nás čeká příště?

Druhá výprava

V tento den jsme měli za úkol  připravit si důležité indície.S nimi bychom mohli nalézt  skrýš.Vyrazili jsme tedy do přírody.Počasí nám přálo.Hledání se  dařilo. Jen fotoaparát se na nás zlobil. Tak příště trocha matematiky a spolehlivý přístroj.

Třetí výprava

Tato výprava byla trochu jiná.Učili jsme se pracovat s mapou . Pozorně sledovat své okolí,být nepozorován.Dokázat odhadnou umístění skrýše,ale hlavně vráti vše do původního stavu.Odměnou nám byl nález kešky.

hledání    hledači                                                                           nález