Přijetí na naši školu

Jak postupovat při přestupu na naši školu

Tato informace se týká žáků, kteří přestupují na naši školu z jiné základní školy. Jak tedy postupovat?

Následovně:

• Zákonný zástupce žáka se dostaví spolu se žákem do naší školy
    (k přihlášení se musí dostavit skutečný zákonný zástupce, nikoliv jiná osoba)

• Vyplní "Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělání na Základní škole Pečky, okres Kolín", kterou obdrží buď přímo ve škole, nebo si ji může stáhnout z našich webových stránek v záložce Tiskopisy. (tiskopisy/zadost-onbspprijeti-nanbspzs-30.html?kshowback=13) Tuto žádost lze vyplnit předem

• Zákonný zástupce předloží svůj doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas) a rodný list dítěte

• Budou-li zapotřebí další doklady, bude na to zákonný zástupce upozorněn pracovníkem školy a bude požádán o jejich doplnění (například u cizinců povolení k pobytu na území ČR)

Na základě předložených dokladů bude žák přijat k základnímu vzdělávání na naší škole.

Adminstrativní záležitosti se školou, kde byl žák vzděláván v předchozím období vyřídíme my. Zákonní zástupci musí s předchozí školou vyřídit pouze případné vrácení zapůjčených učebnic (u nás obdrží žák naši sadu učebnic) a srovnání všech existujících pohledávek (například doplacení obědů ve školní jídelně předchozí školy a pod.).

Po přijetí k základnímu vzdělávání může zákonný zástupce přihlásit dítě ke školnímu stravování a v případě volné kapacity i do školní družiny nebo školního klubu.

Vytvořeno: 1. 9. 2015
Poslední aktualizace: 1. 9. 2015 00:00