Deník školy v přírodě

deštivý týden v Josefově Dolu

Škola v přírodě Josefův Důl 25.5. - 1.6. 2013

Máme za sebou propršenou školu v přírodě. Všichni účastníci si zaslouží velkou pochvalu za trpělivost a statečnost. S humorem a nadhledem všichni zvládali velkou nepřízeň počasí. (Ze sedmi dnů nám šest dní vytrvale pršelo, teplota se držela kolem 9oC ).
    Velké poděkování patří paní Horáčkové a paní Malíkové, které se o nás staraly jako o vlastní a strava byla jako od maminky. Prostě vynikající.

Deník školy v přírodě

Sobota 25.5.

Dnes jsme přijeli na chatu, vybalili jsme si a vyrazili obhlédnout okolí chaty. Našli jsme kaluž s pulci a mloky. Chytali jsme je do dlaně. Voda se zčeřila a my pokračovali dál. Na obchůzce jsme také viděli řeku s kamením. Celá vycházka byla 5 km dlouhá. Výlet se mi líbil, jen počasí by se mohlo zlepšit.
                                                        Anička Vodičková

pulčí farma

Neděle 26.5.

Ráno jsme si četli pověst o vládci Jizerských hor Muhu. Pak jsme ho kreslili. Po chvíli jsme dostali úkol sehrát scénku, ve které vystupoval Muhu. Měli jsme málo času. Jsem ve skupině s Ondrou a Lukášem, kteří dělali pořád hlouposti. Nakonec jsme vymýšleli scénku na poslední chvíli.
    Odpoledne jsme se šli projít přes Antonínov do Albrechtic. Ušli jsme 9,5 km. Viděli jsme krásné potoky s jezy.

Denisa Barello

Muhu

Pondělí 27.5.

Třetí den dopoledne jsme dělali úkoly z češtiny. Odpoledne jsme vyrazili na túru dlouhou 8,5 km. Já jsem měl pořádně mokro v botách, protože pořád lilo. Byla to sice fuška, ale stálo to za to. Byli jsme u Protržené přehrady (8,5 km). S kluky hrajeme každý den karty. Také jsme psali dopisy a pohledy rodičům.

Kryštof Helák

Protržená přehrada

Úterý 28.5.

Dnes jsme byli v Jiřetíně pod Bukovou. Byli jsme na exkurzi výroby dřevěných hraček. Mohli jsme si vyrobit vlastní hračku. Já si vyrobil panáčka. Do Jiřetína pod Bukovou jsme dojeli vlakem a zpátky jsme šli pěšky. Cestou jsme našli poklad. Ušli jsme 8 km. Luštili jsme morseovku. Večer máme diskotéku. Den se mi líbil.

Lukáš Nimburský

Jiřetín pod Bukovou

Středa 29.5.

Měním, co jsem napsal včera. Dnešek byl zatím nejlepší den z celého týdne! Byli jsme v ZOO v Liberci. Nejvíc se mi líbil pavilon šelem. Nejlepší zvířata podle mě jsou tygr bílý, lev, lachtani a tučňáci. Koupil jsem si dva plyšáky jako suvenýr. Naštěstí nám svítilo sluníčko (byl to jediný den bez našeho zmoknutí), protože kdyby pršelo, šli bychom do dinoparku, ale tam se mi nechtělo. V liberecké ZOO se mi nejméně líbila dětská ZOO.
Moc se mi tu líbí.

Miloš Hotovec

ZOO Liberec

Čtvrtek 30.5.

Dnes jsme šli do brusírny skla. Koupila jsem si 10 skleněnek. Byly tam i skleněné lahvičky na parfém neboli flakony. Po obědě jsme šli do Pekla. Vyšplhali jsme se na Čertovu vyhlídku. Také jsme stavěli příbytky pro vládce MUHU. Celkem jsme ušli 8,5 km. Výlet se mi moc líbil. Bylo to báječné, prostě supééér.

Zuzka Vorlíčková

příbytek pro Muhu příbytek Muhu

Pátek 31.5.

Po snídani jsme šli po naučné stezce Jedlový důl k vodopádům. Dostali jsme papír, na kterém byly otázky. Odpovědi jsme hledali na cedulích po cestě. Ale kvůli velmi špatnému počasí jsme si přinesli poškozený papír s nečitelnými odpověďmi.
    Po obědě byl jako každý den polední klid. Potom byl volný čas na společenské hry. Hráli jsme poker.
    Po večeři byla závěrečná diskotéka.

Libor Kozák

Dodatek k cestě k vodopádům: Cesta byla adrenalinová, protože tam byly kameny a kořeny. Pršelo, proto se všechno smekalo. Matěj Březina
(Protože byli všichni opatrní, cestu jsme zvládli bez úhony.)

My všichni v parádních tričkách s logem třídy

Sobota 1.6.

Den velkého balení, uklízení a odjezdu domů. I tento den hodně pršelo. Všichni jsme se vrátili v pořádku.
Děkujeme paní vychovatelce Haně Vinohradníkové, která nám trpělivě ošetřovala puchýře :-).
A děkujeme všem dětem za vzorné chování, za příjemně strávený týden.

Blanka Zittová a Jindra Sosnovská

Datum vložení: 4. 6. 2013 0:00