Profese rodičů

Rodiče žáků naší školy přišli mezi deváťáky

Žáci osmého a devátého ročníku naší školy absolvují v rámci ŠVP předmět Volba povolání. Připravují se v něm na důležitý krok v životě - zvolit si pro sebe vhodný obor vzdělávání na střední škole.

Při výuce děti zjišťují jaké předpoklady mají pro různá povolání, seznamují se s nároky a požadavky jednotlivých oborů, vyhledávají informace o studiu na SŠ, zaměřují se na své vlastnosti a zájmy...

Výuku nám 7. 1. 2016 přišli zpestřit zástupci rodičů SRPŠ. Paní Barbora Kejdová, Zuzana Suttnerová a pan Jan Korouš žákům devátých tříd velice zajímavě přiblížili svoji cestu k současné profesi. Zmínili se i o náročnosti rozhodování se o svém životě v 15 letech. Na třech životních příbězích jsme viděli, jak se může ubírat cesta ke zvolení si správného oboru, který člověka zajímá, baví, uspokojuje. Všichni vyzdvihli nutnost nejen studia jazyků, ale i zájmu o další obory, nabídky, které přináší život. Zdůraznili i dnešní trend - začít pracovat v oboru již při studiu.

Děkuji rodičům, že přišli žákům přiblížit své profese, a těšíme se na další spolupráci s rodiči nejen ze SRPŠ.

RNDr. Věra Břízová

Vytvořeno: 8. 1. 2016