Jazykový pobyt v Anglii 13.-17.3.2023 - Den 5.

Londýn

Bury St Edmunds
žáci 8. a 9. ročníku

Den 5.

Páteční den byl posledním dnem našeho pobytu v Anglii. Třešničkou na dortu byla návštěva Londýna. Ráno jsme se rozloučili s hostitelskými rodinami, které se o nás bezvadně staraly, a autobusem jsme vyrazili do centra Londýna. Zde jsme procházkou prošli ta nejpodstatnější místa - Londýnské oko, Westminsterský palác - budovy parlamentu a věž se zvonem Big Ben, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác a Trafalgarské náměstí (autobusem jsme projížděli kolem hradu Tower přes most Tower Bridge). Celý týden nám přálo počasí, v Londýně jsme však zažili to pravé "anglické" počasí. Po celou dobu naší procházky velmi vydatně pršelo, takže k autobusu jsme přišli absolutně promočení. To nám však náš zážitek z celého pobytu nepokazilo. Všichni jsme se shodli, že jsme plní zážitků, dojmů a nových zkušeností.

Chtěla bych touto cestou poděkovat panu řediteli, že nám umožnil na jazykový pobyt vycestovat, paní Müllerové z agentury Channel Crossings za velmi podstatnou organizaci jazykového pobytu, Věře Bennett za spoluorganizaci akce a dohled nad žáky, dětem, které se po celou dobu chovaly vzorově, rodičům, kteří nám dali důvěru s jejich dětmi tuto akci absolvovat a v neposlední řadě kolegyním a kolegům, které/kteří za nás převzaly/i práci ve škole. Děkujeme!

Štěpánka Vlasáková

Nové fotky opět přidány.

Den 4.

Čtvrteční dopoledne bylo opět plné aktivit a úkolů, každá skupina pracovala na odlišných tématech - čtenářská gramotnost - pohádka, vytvoření vlastního konce pohádky, filmy - vyplňování dotazníků, dotazník o vlastním dokumentu atd. Odpolední program byl zaměřen na vyhledávání informací o významné stavbě v Londýně a vytvoření skupinových projektů o dané stavbě. Následně žáci ve skupinkách své projekty před třídou prezentovali. Závěrem žáci obdrželi od školy certifikáty a tím jsme oficiálně ukončili program ve škole. Zítra nás ještě čeká návštěva Londýna a pak už budeme mířit domů. Věřím, že si i poslední den všichni užijeme.

Nové fotky opět vloženy.

Den 3.

Ve středu žáky opět čekala práce na zadaných úkolech. Dopoledne pracovali ve skupinách ve škole, odpoledne se vydali do ulic s cílem získat a zaznamenat informace od místních obyvatel na různá témata - proč se na náměstí nachází socha, jaká je otevírací doba v muzeu, k jakým účelům sloužila budova Halifaxu apod. V poslední části dne měli žáci za úkol vyfotit různá místa v místním parku a okolí opět dle přesného zadání. Žáci také dostali domácí úkol získat určité informace od svých hostitelských rodin. Dnešní den byl plný aktivit a pohybu! Věřím, že si všichni dobře odpočinou a naberou síly do dalšího dne.

P.S.

Každý den přidávám nové fotky, proto neváhejte si je prohlédnout!

Den 2.

V úterý ráno se žáci seznámili se skupinou stejně starých španělských studentů, se kterými měli společný program po celý den. Dopoledne se ve třech skupinách věnovali aktivitám ve škole, které byly přípravou na plánovaný výlet do univerzitního města Cambridge. Odpoledne pak následovala komentovaná prohlídka tohoto nádherného historického města.

Dnešní den byl zajisté přínosný nejen po stránce vzdělávací, ale také v oblasti sociální interakce. A tak to má být!

Den 1.

V pondělí 13.3.2023 v brzkých ranních hodinách skupina 30 žáků z 8. a 9. ročníku vycestovala na 5 denní jazykový pobyt do Bury St Edmunds v Anglii. Po příjezdu do školy BLS ENGLISH byli žáci rozděleni do dvou skupin, kterých se ujali britští lektoři. Následovala naučná procházka po městě se zajímavým výkladem o historii města. Po návratu zpět do školy se žáci odebrali se svými hostiteli do jejich domovů. Přejme jim tedy krásnou první noc daleko od domova.

Štěpánka Vlasáková a Věra Bennett

Datum vložení: 13. 3. 2023 20:44