Olympiáda v českém jazyce

Průběh a výsledky OJČ

Školní kolo jubilejní 40. Olympiády v českém jazyce se uskutečnilo na naší škole dne 4. a 6. 12. 2013. Zúčastnilo se ho 20 žáků z osmých a devátých ročníků.

V mluvnické části ztráceli často žáci zbytečně body za to, že se dostatečně nezamysleli nad úkolem nebo si pečlivě nepřečetli zadání: např. v pátém úkolu měli žáci vymýšlet jednu složeninu a jednu odvozeninu k zadanému slovu, místo toho však psali dvě odvozená slova nebo naopak dvě složeniny. Další nedostatky byly v nepřesných větných formulacích.

Za mluvnickou část mohli žáci získat maximálně 21 bodů, nejvyšší počet bodů získal Jan Komárek z 9. A. Na slohové téma „Možná se vám to už také stalo…“ napsali někteří žáci dokonce vynikající příběhy. Maximální počet bodů 10 si zasloužila zajímavá a stylově i pravopisně bezchybná slohová práce Kateřiny Procházkové z 9. A. Právě slohy nakonec rozhodly ocelkovém pořadí na předních místech.

Na prvním místě se umístila s celkovým počtem bodů 23 Kateřina Procházková z 9. A, o druhé místo se dělí Jan KomárekJana Kozáková, oba z 9. A.

Na hodnocení se letos podílely dvě paní učitelky: Ludmila Podlešáková a Marika Píšová. Okresní kolo se uskuteční v DDM Kolín dne 6 2. 2014 od 8:00 hodin, proto přejeme našim vítězům, aby obstáli ve velké konkurenci přihlášených žáků. Děkujeme všem žákům za účast na školním kole.

Vytvořeno: 17. 1. 2014
Poslední aktualizace: 17. 1. 2014 00:00