SCATE

on-line testování žáků 8. tříd v anglickém jazyce

Žáci osmých ročníků měli poprvé možnost projít on-line testováním, které je na základě řešení 45 úkolů zařadilo do jazykové úrovně evropského referenčního rámce (A1 - B1).

Z dvanácti testovaných žáků měla polovina jazykovou úroveň A2, dalších pět testovaných bylo vyhodnoceno v jazykové úrovni vyšší-B1. Srovnání s ostatními testovanými školami dostaneme po ukončení testování v dubnu 2013.

Ve srovnání s testy ESKALÁTOR bylo toto testování  lépe připravené, nebyl žádný problém s poslechem.

Děti některé úkoly správně nepochopily, připadaly jim nepřehledné.

Hodnocení adresované žákovi je obecné a nespecifikuje, v čem konkrétně žák chyboval.

Jako učitelka bych uvítala zpřístupnění uzkázkového testu po ukončení testování, jinak není možné pracovat s chybou.

Výhodou počítačových testů je okamžité vyhodnocení. Nevýhodou je absence souvislého psaní a mluvení. Bez testování produktivních dovedností  dle mého názoru nelze žáka do jazykové úrovně zařadit.

Při hodnocení testů SCATE v testované skupině žáků dal přednost on-line testům před papírovou verzí 1 žák z 12. Určitě je tedy žádoucí nabízet žákům různé typy testování.

Výsledky si otevřete pod odkazy.

Děkuji všem žákům za upřímnou snahu uspět.

Věra Křížová, 26.3.2013

A.M.Vávrová